Филм & ТВ

Хоакин Феникс како Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Се подготвува нов, биографски филм за Наполеон Бонапарта, во режија на Ридли Скот. Славниот актер Хоакин Феникс ќе ја толкува главната улога.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот се наоѓа „News Of The World“, а по него следуваат „Wonder Woman 1984“ и „Soul“.
Read more
play_arrow

„The Marksman“ го симна „Wonder Woman 1984“ од врвот на бокс-офисот

Новиот трилер со Лиам Нисон доминираше на бокс-офисот во Северна Америка, со заработка од 3.2 милиони долари од премиерното прикажување.
Read more

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Американската раперка Карди Би ја доби првата главна улога во филм, пишува Variety. Се работи за новиот проект на Paramount – „Assisted Living“.
Read more
play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Меколи Калкин, кој глумеше во првите два дела од култниот филм „Home Alone“ („Сам дома“), побара американскиот претседател Доналд Трамп да биде изоставен од сцената во која се појавува во вториот дел од франшизата
Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Австралиската актерка ребел Вилсон откри дека била жртва на вооружено киднапирање во Африка. Таа и уште неколку нејзини пријатели биле киднапирани од група мажи и задржани во текот на целата ноќ.
Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Заработката на холивудските филмови минатата година забележа пад од 80 проценти на подрачјето на Северна Америка откако коронавирусот ги затвори киносалите, а филмските студија одложија многу премиери.
Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Суперхеројската акција „Wonder Woman 1984 ги надмина очекувањата и постави рекорд низ светот со големата гледаност и достапноста во првите 24 часа од прикажувањето. 
Read more

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

По контроверзиите што избувнаа викендов околу наводна онлајн преписка, актерот Арми Хамер се повлече од филмот „Shotgun Wedding“.
Read more

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Maкедонската актерка Сара Климоска е дел од десетте добитници на наградата „Ѕвезди во подем“ (Shooting Stars) која платформата Европска филмска промоција (EFP) секоја година ја доделува на најталентираните европск
Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Холивудскиот актер Арми Хамер е обвинет дека е канибал и садист откако во јавност излегоа низа пораки кои наводно ги испраќал на неколку жени.
Read more
filter

Студенти од Куманово снимија долгометражен филм во услови на пандемија

Претходната година беше полна со предизвици и непредвидливи работи поради пандемијата со коронавирусот, но тоа не беше пречка за група млади луѓе од Куманово да ги остварат нивните соништа. Студентот Николај Павл
Read more
реклама

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Read more

Најголемите секс фантазии кои жените се срамат да ги признаат

Read more