Филм & ТВ

Хју Џекман ќе го игра Енцо Ферари во филмот за основачот на италијанскиот гигант

Хју Џекман ќе ја игра улогата на Енцо Ферари во новиот филм на Мајкл Ман, едноставно наречен „Ferrari“.
Read more

Денис Квејд се ожени зa 39 години помлада девојка

Денис Квејд и неговата 39 години помлада девојка Лора Савоа се венчаа на тајна церемонија на почетокот на месецов.
Read more

Продуцентот Стив Бинг изврши самоубиство со скок од 27 кат

Поранешниот партнер на познатата актерка Елизабет Харли, филмскиот продуцент Стив Бинг почина по скок од 27 кат на зграда во Калифорнија.
Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Star Wars: Clone Wars“

Анимираната микросерија „Clone Wars“ на Генди Тартаковски е дел од Star Wars универзумот, а сега доби искрен трејлер.
Read more

Трансформацијата на Џејми Фокс за улогата на Мајк Тајсон

Актерот Џејми Фокс потврди дека во наредниот биографски филм ќе ја толкува улогата на Мајк Тајсон, славниот американски боксер во тешка категорија.
Read more
play_arrow

Трејлерот за „The King’s Man“ има мистериозен негативец

Од најновиот трејлер за „The King’s Man“ може да дознаеме што може да очекуваме од новото продолжение, во режија на Метју Вон. Трејлерот открива и нов мистериозен негативец.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот на листата се наоѓа „Force of Nature“, а по него следуваат „You Should Have Left“ и „Artemis Fowl“.
Read more
play_arrow

Излезе трејлерот за „Athlete А“

Netflix го објави официјалниот трејлер за документарниот филм „Athlete А“, снимен по вистинит настан за сексуалната злоупотреба на млади гимнастичарки од страна на нивнот тренер.
Read more
play_arrow
filter

Нова „заразна“ серија на Netflix – „Warrior Nun“ со Алба Батиста

Најновата оригинална серија на Netflix се вика „Warrior Nun“, а критичарите ја квалификуваат како „ако Бафи беше религиозна хероина“.
Read more

Почина актерот Ијан Холм, Билбо Багинс од „Lord of the Rings“

Славниот британски актер Ијам Холм, познат по улогата на Билбо Багинс во „Lord of the Rings“  почина на 88 години, пренесе BBC.
Read more

Официјално: Специјалната епизода на „Friends“ ќе се снима во август

Конечно падна договор. Специјалната епизода со актерите од култната ТВ-серија „Friends“ ќе се снима во август, потврдија продуцентите.
Read more

Кино салите во САД се отвораат од 15 јули

AMC Theatres ќе отвори поголем дел од своите киносали на 15 јули, соопшти компанијата на својата интернет страница.
Read more
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more