Што да вежбате доколку мразите џогирање?

Кардио тренингот е одличен за ослабнување и одржување кондиција. Но, доколку не го сакате џогирањето, тогаш ќе ве израдува фактот дека и други тренинзи се еднакво ефикасни.

Едноставно, најефикасен тренинг е оној во кој највеќе уживате и кој се поклопува со вашите цели.

На пример, ако не го сакате џогирањето, помали се шансите дека ќе заминете на таков вид на тренинг, но, ако правите нешто што го сакате, тогаш ќе вежбате барем 40-60 минути.

Возење велосипед

Ова активност многу луѓе ја сметаат за терапевстка затоа што не ги исцрпува премногу. Доколку сакате да постигнете поголеми резултати, возете по угорници.

Пливање

Пливањето е одлична вежба за целото тело, а особено е добра за здравјето на зглобовите. Исто така, одлична е за луѓе кои се здобиле со повреда, па поради тоа не можат да вежбаат, а пливањето може да им помогне да одржат кондиција и побргу да оздрават.

Кикбокс

Освен тоа што овој спорт е забавен и одличен начин да се ослободите од стресот и негативната енергија, тоа е добар тренинг за целото тело. Инструкторите велат дека на овој тренинг стомачните мускули работат најмногу, плус помага да се чувствувате посилни.

реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Фитнес & Здравје

Што да вежбате доколку мразите џогирање?

Што да вежбате доколку мразите џогирање?

Read more
Што да јадете ако имате проблем со штитната жлезда?

Што да јадете ако имате проблем со штитната жлезда?

Read more
Дали може да се предозирате со овошје?

Дали може да се предозирате со овошје?

Read more
5 вежби за задник и нозе со Загорка Видоевска

5 вежби за задник и нозе со Загорка Видоевска

Read more

Кајгана ТВ

  • play_arrow
Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Читај повеќе
Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Читај повеќе
Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Читај повеќе
Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Читај повеќе
„Чук, чук, отворете ми!“

„Чук, чук, отворете ми!“

Читај повеќе
Како стапалата да изгледаат помали?

Како стапалата да изгледаат помали?

Читај повеќе
Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Читај повеќе
Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Читај повеќе
Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Читај повеќе