Што се случува во Евертон?

Евертон е еден од најголемите и најуспешните клубови во историјата на англискиот фудбал, но тие немаат освоено трофеј од 1995 година, а штотуку го добија најголемото одбивање бодови досега наметнато од Премиер лигата.

Така, во овој документарен филм, HITC Sevens го разгледува падот на Евертон од средината на 80-тите, кога тие беа веројатно најдобриот тим во Европа, како и сопственичката, економската и регулаторната криза што моментално влијае на клубот и што може да очекува во иднина.

реклама

Фудбал

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Read more

Не е лесно да си фудбалер во Шкотска

Read more

Заврши реновирањето на тревникот на Арената, Работнички прв ќе го сефтоса

Read more

Квинси Промес уапсен во Дубаи

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Read more
play_arrow

Јавно распоредување - неофицијалната комунистичка химна на Источна Германија

Read more
play_arrow

Машки свет: Како да ги стопите масните гради?

Read more
play_arrow

Фејл ферка: Америка - Британија

Read more
play_arrow

Зошто англиските клубови не доминираат во Европа?

Read more
play_arrow

Кога глумците не глумеа

Read more
play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Read more
play_arrow

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Идиоти на тркала - компилација

Read more
play_arrow

10 настани во кои не би поверувале доколку не беа снимени

Read more
play_arrow
10 трикови со кои ќе учите побрзо и подобро

10 трикови со кои ќе учите побрзо и полесно

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои играле во погрешни епохи

Read more