Смартфонот Google Pixel 4a пристигнува во јуни

Смартфонот Google Pixel 4a требаше да биде претставен на 22 мај, но новите информации велат дека ќе биде претставен во јуни.

Германскиот блог Cashys вели дека поседува документи од компанијата Vodafone во Германија во која се наведува дека продажбата на смартфонот Google Pixel 4a ќе започне на 5 јуни.

Pixel 4а ќе има Qualcomm Snapdragon 730 процесор, 6 GB RAM, 5,81-инчен Full HD+ OLED екран, а ќе го користи оперативниот систем Android 10.

Во понудата ќе бидат две верзии, едната со 64, а другата со 128 GB интерна меморија.

Назад е главната камера од 12, 2 МP, а напред е селфи камерата од 8 MP. Го напојува батерија од 3.080 mAh.

реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Мобилни

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Read more

Samsung го најави новиот модел Galaxy A72 со 5 задни камери

Read more

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Read more

Гик

Децата имаат 44 отсто помали шанси да се заразат со COVID-19

Читај повеќе
  • filter

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Читај повеќе

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Apple направи заштитни маски за вработените

Читај повеќе
  • play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Читај повеќе

Sonin Hybrid претстави дрон кој лета со брзина од 225 км/ч

Читај повеќе