Со поддршка од Mozzart до нови успеси - КМФ Партизан ќе атакува кон влез во Првата лига

Лидерот во приредување игри на среќа продолжува со помошта и поддршката на спортот и спортските клубови и е ветер во грб на голем број аматерски и професионални клубови.

Овојпат помош пристигна и за фудбалерите на КМФ Партизан од Брвеница, кои се борат за влез во Првата футсал лига.

„Голема благодарност до компанијата Mozzart и нивниот позитивен пристап кон спортот и спортските клубови. Поради недостаток од финансии за нормално функционирање на клубот, се обративме за помош, бидејќи се познати по својата општествена одговорност. Среќни сме што имаа слух за нашите потреби. Се надеваме дека соработката ќе продолжи и во иднина и заедно ќе го освоиме првото место во лигата“, изјави Драган Милошески, претседател на КМФ Партизан.

КМФ Партизан од Брвеница е млад футсал клуб формиран во 2022 година. За релативно краток период клубот успеа да освои 15 први места на повеќе турнири низ државата.

Футсал клубот Партизан од Брвеница се натпреварува во Втората футсал лига и во моментов се позиционирани на второто место на табелата.

„До нас стигнуваат голем број барања за помош на спортски клубови. Нам ни преставува големо задоволство кога можеме позитивно да одговориме на секое од нив. Mozzart е компанија која била и секогаш ќе остане верен поддржувач на македонскиот спорт“, изјави Ивана Стефановска-Крстевска од Mozzart.

Долг е списокот на спортски клубови кои до сега биле поддржани од  Mozzart.

Само преку акцијата нови дресови за нови шампиони годишно им се помага на 24 македонски клубови од различни спортски дисциплини.

Лидерот во приредување игри на среќа и натаму ќе продолжи да инвестира во спортот, спортистите и спортските клубови.

*Промотивен текст

реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Останати спортови

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Read more

Чех испиша историја во Англија: Прв професионалец во два различни спорта

Read more

Бизарна ММА ситуација: Камерманот остана во кафезот со борачите

Read more

Бањаја победи во Валенсија и ја одбрани титулата

Read more
 

Спорт

Лука Дончиќ стана татко, добро ја криеja бременоста на свршеницата

Читај повеќе

Меси за Левандовски: Намерно го дриблав

Читај повеќе
  • play_arrow

Циркус во Љубљана, со крпи се обидоа да го исушат теренот

Читај повеќе

Извлечени паровите за елиминациското коло од Купот на Македонија

Читај повеќе

Лазаров го објави поширокиот список за ЕУРО

Читај повеќе

Во Сан Марино бесни на ФИФА: Постигнавме 3 гола и нѐ турнавте на дното

Читај повеќе

Желбите за јадење по натпревар на играчите на Барса од 2014

Читај повеќе
  • play_arrow

И тоа е можно: Реал му забрани на свој фудбалер да зборува за Меси

Читај повеќе

Антонио Конте се враќа во Јувентус

Читај повеќе