Останати спортови

filter

УФЦ ѕвездите Нина Ансароф и Аманда Нуњес добија ќерка

Најдобрата ММА жена борач во светот Аманда Нуњес и нејзината свршеница Нина Ансароф станаа родители.
Read more

Куартараро ја врати предноста во Мото ГП по победата во Каталонија

Фабио Куартараро од тимот на Петронас Јамаха ја запиша третата победа од почетокот на сезоната во Мото ГП, откако триумфираше во трката за Големата награда на Каталонија.
Read more
filter

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

На фудбалскиот терен на ФК Работнички во Скопје во присуство на повеќе од 70 атлети и 50 тренери, волонтери и членови на семејствата од Скопје и Тетово, вчера, 26.09.2020 заврши одбележувањето на 20-тата Европска фудбалска недела на Специј
Read more
play_arrow

Далас со златен гол ја врати надежта

Далас Старс победи со 3:2 во петтиот натпревар од Стенли куп финалето над Тампа Беј Лајтнинг и си ја поврати надежта за титулата во најдобрата хокеарска лига на светот.
Read more
play_arrow

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Со „златен“ гол на продолженија Тампа Беј Лајтнинг го совлада Далас Старс со 5:4 во крајно неизвесен натпревар и поведе со 3-1 во партии во Стенли куп финалето.
Read more
play_arrow

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

По убедливиот пораз во првиот натпревар хокејарите на Тампа Беј Лајтнинг успеаја да го вовратат ударот и да израмнат на 1-1 против Далас Старс во најквалитетната хокејарска лига на светот.
Read more
play_arrow

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Повредениот капитен на Тампа Беј Лајтнинг е сѐ поблиску до враќање на мразот иако нема да биде дел на вечерашниот втор натпревар од финалната серија.
Read more
play_arrow

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

ММА настанот Bellator 245 се одржа изминатиот викенд во Конетикат, САД, но беше обележан со инцидент, а не славен рекорд или спортски потег.
Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Иранскиот шампион во борење, 27-годишниот Навид Афкари, е погубен со бесење откако беше осуден за убиство во антивладините протести во 2018 година.
Read more

Олимписките игри во Токио ќе се одржат без разлика дали има COVID-19 или не

Одложените Олимписки игри во Токио ќе се одржат во 2021 година без разлика дали уште ќе трае пандемијата со коронавирусот, потврди потпретседателот на Меѓународниот олимписки комитет Џон Коутс.
Read more

Милјана Ристиќ победи на женската трка во Скопје

Од вкупно 500 учеснички во „Авицена женската трка“, што се одржа денеска во Скопје, прва до целта стаса Милјана Ристиќ за 10 минути и 34 секунди, веднаш по неа е Весна Кираџиева, која ја истрча патеката за 11 минути и 25 секудни, а на трет
Read more

Љуљзим Вранези добитник на наградата „8 Септември“ за животно дело

Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Следи нов Чернобил ако Азербејџан ги оствари заканите против Ерменија

Read more

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more