ZDR LEPOTICE KAKOSI

Strava овозможи праќање на приватни пораки помеѓу корисниците

Популарната апликација за следење на фитнес активности Strava, направи уште еден чекор кон тоа да стане друштвена мрежа.

Корисниците на Strava и претходно можеа да се следат меѓусебно и да си “лајкнуваат”, но отсега може да си праќаат и приватни пораки еден на еден или во групни конверзации.

Може да си праќаат и прецизни рути или активности со другите корисници, што овозможува координирање на трчањето на заедниците во апликацијата.

Strava има повеќе од 100 милиони корисници. Целта на Strava е да стане и повеќе од алатка за следење на фитнес активности, односно да стане поективна платформа за оние кои се фокусирани на фитнес да се сретнат и во вистинскиот живот.

Неодамна Strava интегрираше и стримање на музика директно во својата платформа и ги направи бесплатни некои од претходно премиум функциите.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Софтвер

Viber доби одлична функција - организирање разговори во папки

Read more

Google го воведе Gemini во Messages, овозможи сумирање на текст во Android Auto

Read more

Веднаш избришете ги: Апликации што крадат банкарски податоци и „чистат“ сметки

Read more

Тројанецот GoldDigger сега е опасен и за iPhone

Read more
 

Гик

Одлични вести за корисниците на Windows 11

Читај повеќе

Археолозите во Помпеја пронајдоа фреска на која се прикажани митолошки брат и сестра

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кога најбрзиот дрон во светот го следи Макс Верстапен?

Читај повеќе

Сега има микропластика во секоја тестирана плацента на трудниците

Читај повеќе

И убавец и ѕвер – гејмерскиот лаптоп што го освои светот

Читај повеќе

Една од најголемите римски трагедии: Масакрот во Каледонската шума

Читај повеќе

Viber доби одлична функција - организирање разговори во папки

Читај повеќе

Северна Кореја сè уште го контролира својот прв сателит кој има неочекувана способност

Читај повеќе
  • play_arrow

Call of Duty: Warzone Mobile пристигнува на 21 март

Читај повеќе