Adidas

play_arrow

Топката за ЕУРО има љубовно име: Од каде такво име и зошто е најпаметна досега?

Остануваат уште само четири дена до почетокот на Европското првенство, а ние ќе ви ја претставиме официјалната топка која ќе се користи за најважниот спортски настан оваа година.
Read more

Германците ќе раскинат со Adidas по 77 години соработка

Неверојатна вест денеска објавија германските медиуми, бидејќи Германскиот фудбалски сојуз (DFB) реши да го раскине договорот со гигантот за спортска облека и опрема Adidas.
Read more
filter

На ЕУРО 2024 ќе се игра со новата топка Fussballliebe

Adidas денеска ја претстави топката со која ќе се игра на претстојното Европско првенство во Германија.
Read more
filter

Adidas претстави специјален дрес за 125-годишнината на ФИГЦ

Германскиот прозиводител претстави специјално издание на италијански дрес со кој ќе се прослават 125 години од основањето на Италијанската фудбалска федерација.
Read more
play_arrow
filter

Италија по 20 години прекинува со Puma - ја замени со Adidas

По 13 различни дизајни на домашните дресови, од кои некои веќе станаа легендарни, Италијaнската фудбалска федерација одлучи да се раздели со Puma и да ја замени со нејзиниот сосед Adidas.
Read more
filter

Adidas ги објави дресовите на 5 репрезентации за Светското во Катар

Германскиот спортски бренд ги презентираше петте домашни и гостински верзии на дресовите на репрезентациите на Аргентина, Германија, Шпанија, Јапонија и Мексико, со кои овие репрезентации ќе играат на Светското првенство во Катар.
Read more

Adidas претстави сончеви слушалки од рециклирана пластика

Компанијата Adidas ги претстави Bluetooth слушалките RPT-02 SOL, кои користат сончева енергија за полнење на батеријата.
Read more
filter

Adidas ја претстави топката за финалето од Лигата на шампионите

Во сабота се затвора завесата во еврпскиот клупски фудбал со големото финале помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид, а денеска Adidas ја презентираше и топката со која ќе се одлучи победникот.
Read more
filter

Топката на Adidas за СП 2022 е „најбрза во воздух“ од сите досега

Adidas денеска ја претстави топката со која ќе се игра на Светското првенство во Катар.
Read more

Чао Puma: „Аѕурите“ добија нов партнер за дресови

Фудбалската федерација на Италија (ФИГЦ) ја потврди информацијата дека во иднина производител на спортска опрема за репрезентацијата ќе биде Adidas, што значи дека препознатливите дресови на Puma се минато.
Read more

Adidas шокираше со новата кампања - објави 25 фотографии со голи гради

Популарниот бренд за спортска облека Adidas на својот Twitter профил објави колаж од 25 фотографии со голи гради, со цел да ја рекламира новата колекција спортски градници.
Read more
play_arrow

Adidas ја откри новата топка за Лигата на шампионите

Ѕвездената топка го доби своето јубилејно 20-то издание, а со неа ќе се игра нокаут-фазата која почнува веќе утре.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more