Apple

Итно предупредување за корисниците на iPhone по нов сајбер напад

Apple издаде итно предупредување до сите што имаат iPhone, откако техничките експерти открија нов сајбер напад врз корисници на профили на технолошкиот гигант.
Read more
play_arrow

Уредите на Apple наскоро ќе може да се контролираат со очи

Apple најави нови функции кои доаѓаат на iPhone и iPad оваа година, најверојатно ќе бидат дел од iOS 18 и iPadOS 18, кои официјално ќе бидат претставени во јуни.
Read more

Кои карактеристики на вештачката интелигенција ги носи Apple во iOS 18?

Шефот на Apple, Тим Кук, неодамна зборуваше за новите AI функции, а повеќе детали за ова ни носи порталот AppleInsider.
Read more

Силен раст на акциите на Apple и Nvidia

Вчера на Волстрит, S&P 500 ги надомести загубите од претходниот ден, како и индексот Nasdaq, бидејќи инвеститорите беа охрабрени од податоците за помал од очекуваното зголемување на цените на производителите
Read more

Корисниците на iPhone ќе имаат дополнителна бесплатна година на сателитската функција Emergency SOS

Apple вети две години бесплатно користење на сателитската функција Emergency SOS кога ја претстави серијата iPhone 14 минатиот септември, но сега тој период го продолжи на уште една година.
Read more

Apple официјално ги претстави новите уреди: Вака ќе изгледа новиот iPhone

Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more