Бастијан Швајнштајгер

play_arrow

Швајнштајгер: Шеикот му го одзеде на Меси најголемиот момент во кариерата

Легендарниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер остро го критикуваше потегот на катарскиот шеик кој пред доделувањето на пехарот на светскиот шампион го покри капитенот Лионел Меси со црна наметка, која за
Read more

Швајнштајгер одушевен од Македонците: Им симнувам капа, не им беше досуден чист пенал

Македонската фудбалска репрезентација синоќа сензационално ја победи Германија со 2:1 во рамките на 3. коло од групата Ј од квалификациите за СП.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more