Џорџ Клуни

play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Наместо да бидат оквалификувани како следните Бранџелина или Бенифер, овие славни личности се зедоа со луѓе кои доаѓаат од обичниот и анонимен свет.
Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Актерот Џорџ Клуни откри дека одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање на реклама за една авиокомпанија.
Read more

Џорџ Клуни: Додека не ја запознав Амал, не сакав да се женам, а камоли да имам деца

Американскиот актер Џорџ Клуни неодамна гостуваше во подкаст на Марк Марон наречен „WTF with Marc Maron“, каде се потсети на моментите кога тој и сопругата Амал се запознаа и основаа семејство.
Read more

Џорџ Клуни и Џулија Робертс во романтичната комедија „Ticket to Paradise“

Џорџ Клуни и Џулија Робертс ќе глумат во филмот „Ticket to Paradise“ – романтична комедија која ќе ја режира Oл Паркер за Universal Pictures и Working Title.
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

„The Midnight Sky“ е научно-фантастичен филм кој се опишува како микс од филмовите „The Revenant“ и „Gravity“. Џорџ Клуни е режисер на филмот, но ја толкува и главната улога. Сценариото е на Марк Л. Смит.
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more