Forbes

Меси најплатен фудбалер во 2020

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси, е најплатениот фудбалер во 2020 година, пренесе Forbes. Магазинот процени дека годишната заработка на фудбалерот е 126 милиони долари.
Read more

Елон Мaск првпaт меѓу петте најбогати луѓе во светот

Американскиот претприемач и основач на Tesla и SpaceX, Елон Маск по првпат се најде во листата на Forbes од пет најбогати луѓе во светот.
Read more

Forbes: Богатството на Џеф Безос надмина 180 милијарди долари

Богатството на најбогатиот човек во светот Џеф Безос достигна рекордни 180 милијарди американски долари во услови на зголемување на цените на акциите на неговата компанија Amazon, соопшти Forbes.
Read more

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо стана првиот фудбалер милијардер, објави Forbes.
Read more
реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more