Лига на нации

Македонија во барабанот 3 во жрепката за Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација во февруарската жрепка ќе влезе од барабанот 3 каде се наоѓа заедно со Словачка, Северна Ирска и Кипар, репрезентации со кои нема да може да се падне.
Read more

УЕФА ги објави деталите за жрепката за новата сезона од Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација, согласно постигнатите резултати од сезоната 2022/2023, се најде во третиот барабан за новата жрепка.
Read more
play_arrow

Шпанија на пенали го остави Модриќ без репрезентативен пехар

Хрватска не успеа да ја освои Лигата на нации. Во драматично финале во Ротердам загуби од Шпанија, која беше подобра во пенал-серијата.
Read more

Шпанците воопшто не се заинтересирани за Лигата на нации

Хрватска и Шпанија од 20:45 часот ќе го играат финалето на Лигата на нации во Ротердам.
Read more
play_arrow

Шпанија во 88. минута ја победи Италија и закажа финале со Хрватска

Фудбалерите на Шпанија се пласираа во финалето на Лигата на нации откако синоќа ја совладаа Италија со 2:1, а победничкиот гол го постигна играчот кој Реал Мадрид сака да го доведе во своите редови - Хоселу.
Read more

Ребров: Македонија е квалитетна селекција, не се чувствуваме како фаворити

Фудбалската репрезентација на Украина е утрешниот ривал на нашиот национален тим во квалификациите за ЕВРО 2024. Новиот селектор, поранешниот истакнат голгетер Серхиј Ребров, вели дека Македонија е многу силен тим.
Read more

Холанѓанче со Google Translate му ја побара кошулата на Модриќ

Хрватските фудбалери синоќа во одличен натпревар ги победија Холанѓаните среде Ротердам со 4:2 и со тоа се пласираа во финалето на Лигата на нации каде
Read more
play_arrow

Хрватска на Лалињата им прекина низа долга 23 години

Со синоќешната победа во полуфиналето од Лигата на нации во Ротердам репрезентацијата на Хрватска ѝ сруши силна традиција на Холандија.
Read more

Направена полуфиналната жрепка за Лигата на нации - две интересни двојки

УЕФА денеска ја направи жрепката за завршниот фајнл-фор турнир во Лигата на нации 2022/2023, а очекувано фортуната донесе две интересни пресметки.
Read more
play_arrow

Како звучеше бугарската химна од Јужна?

Факт е дека добар дел од 20 и кусур илјадната публика синоќа на Националната Арена „Тодор Проески“ беше дојдена за да го истури гневот кон Бугарите поради сите блокади, сопки, лаги, пропаганди, негирања на јазик, нација, на жртви од фашист
Read more

ФФМ: Благодарност до сите навивачи кои ја бодреа Македонија

Фудбалската федерација на Македонија упати благодарност до сите навивачи присутни на синоќешниот натпревар против соседна Бугарија на кој „Рисовите“ загубија и ги разочараа бројните навивачи кои 90 минути на дождот навиваа.
Read more
play_arrow

Тројански коњ во Лондон: Германци облечени како Англичани тепале во паб

Кога се среќаваат репрезентациите на Англија и Германија припадниците на полициските сили секогаш имаат полни раце работа.
Read more
реклама

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

Пет клучни витамини кои треба да ги внесувате во текот на зимата

Read more

Која храна мора да ја изедеме истиот ден кога ќе ја зготвиме или отвориме?

Read more

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Read more