НБА

О'Нил контра НБА супер тимовите: Јас одбрав да не играм со Данкан и Хаким

Легендата на НБА лигата и четирикратен шампион Шекил О'Нил неодамна зборуваше за создавањето на сѐ повеќе супер тимови во најсилната кошаркарска лига во светот.
Read more
play_arrow

Феникс го победи ЛА Клиперс и е на чекор од финале

Кошаркарите на Феникс Санс ноќеска како гости го совладаа Лос Анџелес Клиперс и поведоа со 3-1 во финалната серија на Западот.
Read more
play_arrow

Дончиќ го сруши ЛА Клиперс

Голема победа оствари Далас на гостувањето во Лос Анџелес каде предводен од расположениот Словенец го совлада Клиперс.
Read more

Нов трипл-дабл на Јокиќ, Харден сјаен за нов триумф на Бруклин

Копшаркарите на Денвер Нагетс го совладаа Орландо Меџик на гости со 110:99, а повторно одлична пратија имаше српскиот центар кој оствари нов трипл-дабл.
Read more
play_arrow

Јокиќ ита кон МВП титулата, сјајниот Дончиќ немоќен кај Портланд

Ноќеска се одиграа 10 натпревари во НБА, а нови сјајни партии имаа Никола Јокиќ и Лука Дончиќ.
Read more
play_arrow

Неочекуван пораз на Лејкерс од Мајами

Актуелниот шампион по трет пат загуби во последните четири натпревари откако ноќеска на домашен терен беше изненаден од гостите од Флорида.
Read more
play_arrow

Јокиќ делеше магични асистенции, трипл-дабл на Леброн

Лејкерс ја победија Оклахома дури по продолженија, додека Милвоки триумфираше над Денвер и покрај одличната партија на Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Девет тројки и 38 поени на Кари во триумфот на Голден Стејт

Кошаркарите на Голден Стејт триумфираа синоќа на домашен терен над Лос Анџелес Клиперс, откако со помош на феноменалниот Стеф Кари се вратија од негатива од 20 поени за конечни 115:105.
Read more
play_arrow

Дончиќ и Јокиќ расположени, но Далас и Денвер загубија

Првиот пораз во новата сезона Далас го запиша уште во првиот натпревар иако на паркетот го имаше расположениот Лука Дончиќ. Слично беше и со Денвер кого ниту трипл-даблот на Никола Јокиќ не го спаси.
Read more
play_arrow

Смртта на Коби, пандемија, Јокиќ, Лејкерс – НБА никогаш немала полуда сезона

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс кои по 17-ти пат во историјата на НБА станаа шампиони, денеска се вратија од Орландо во Лос Анџелес.
Read more
НБА: Страшниот пад на Џејлен Браун ги преплаши сите фанови на Селтикс

Страшниот пад на Џејлен Браун ги преплаши сите фанови на Селтикс

Само 5 натпревари беа на синоќешната програма во НБА лигата, а еден од двата дерби-натпревари се одигра во Минесота, каде се сретнаа Тимбервулвс и Селтикс.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more