секс поза

Многу се популарни, ама и ризични: Трите најопасни пози во сексот

Во студија објавена во Journal of Impotence Research од 2017 година експерти открија кои се најопасните секс пози за мажите. Дали сте знаеле дека мисионерската поза е втората најопасна секс позиција?
Read more

Идеална секс поза за секој хороскопски знак

Хороскопскиот знак може да го одреди вашиот професионален и љубовен живот, но и сексуалниот.
Read more

Секс пози со кои се трошат повеќе калории отколку со вежбање

Уште многу одамна е откриено дека сексот е одличен начин за согорување калории, а ново истражување покажа кои пози се подобри од тренинг во теретана, пренесе The Sun.
Read more

Три пози во сексот кои мажите најмногу ги сакаат

Вкусовите се различни, но според истражувањата – мажите најмногу ги сакаат овие 3 пози.
Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Во сексот најважно е да се опуштите и да имате целосна доверба во партнерот, односно партнерката.
Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Малку секс пози добиле толку контроверзна репутација како „69-ката“. Или ја обожавате или ја мразите, нема средина!
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more