случај Рекет

Јовановски: Тврдењата на обвинителката се цитати од филмови, а не цврсти докази

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.
Read more

Дуковски во „Рекет“: Обвинителството не покажа докази за делото за кое се товари Бојан Јовановски

Скопје, 1 јуни 2020 (МИА) – За случајот „Рекет” видовме сè и сешто, но обвинителството не покажа докази за делото за кое се товари обвинетиот Бојан Јовановски, изјави во завршен збор неговиот адвокат Сашко Дуковски.
Read more

Случај „Рекет“: Чантата „Луј Витон” не била вратена кај Јордан Камчев

Скопје, 26 мај 2020 (МИА) – Фотографија од чантата „Луј Витон” предизвика голема реакција од страна на одбраната нa обвинетите во „Рекет“, која смета дека јавниот обвинител, во завршните зборови се обидува да достави доказ.
Read more

Рускоска: Јанева ја избра страната на злото

Скопје, 26 мај 2020 (МИА) – Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“.
Read more

Почнаа завршните зборови за „Рекет“

Скопје, 26 мај 2020 (МИА) – Во Кривичнот суд во Скопје, почнаа завршните зборови за предметот „Рекет“.
Read more

Русковска: Факт е дека Јанева примила пари

Скопје, 8 мај 2020 (МИА) – Обвинението се темели на докази, и материјални и од сведочење на поранешни колеги на Катица Јанева, така што апсолутно не е точно дека обвинението се темели само врз база на исказ на еден сведок, изјави јавната о
Read more

Јанева: Не сум виновна, немам земено пари

Скопје, 8 мај 2020 (МИА) – Во работата како СЈО сум одлучувала исто како што сега одлучува Јавното обвинителство, а замислете држена сум девет месеци во притвор за давање мислење за промена на мерка притвор на Орце Камчев, изјави денеска
Read more

Јанева: Камчев како да знаеше за ПИ мерките за „Империја“

Обвинителката Лиле Стефанова од моментот кога е избрана до ден денеска ја има мојата целосна поддршка за работа и за водење на истрагата за предметот „Империја“, изјави денеска во судот Катица Јанева, каде сведочи за предметот „Рекет“ во к
Read more

Катица Јанева денеска ќе дава исказ во случајот „Рекет“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот „Рекет“ во кој исказ треба да даде обвинетата поранешна специјална обвинителка Катица Јанева.
Read more

Бојан Јовановски: Јас прв пријавив кај Оливер Спасовски дека Орце Камчев ме снимал

За ова обвинение дознав уште на 3 април 2019 година од тогашниот премиер Зоран Заев, изјави денеска во судот Бојан Јовановски, каде сведочи за предметот Рекет во кој е првообвинет.
Read more

Јовановски: Ниту сум ја допрел торбата, ниту сум видел пари

Скопје, 7 мај 2020 (МИА) – Категорично тврдам дека ниту сум ја допрел торбата, ниту сум видел некакви парични средства.
Read more

Боки 13 тврди не влијаел врз Јанева и не знаел за „Империја“, ја обвини Русковска

Скопје, 7 мај 2020 (МИА) – Дека постои предмет „Империја“ дознав дента кога на сопствената телевизија одекна како вест дека СЈО отворило истрага против Орце Камчев, изјави денеска во судот Бојан Јовановски – Боки 13, каде сведочи за предм
Read more
реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more