Столе Димитриевски

Романо: Димитриевски потпиша за Валенсија

Експертот за трансфери денеска откри дека македонската единица летово ќе има нов клуб, и тоа славната Валенсија.
Read more
play_arrow

Димитриевски: Чиста мрежа и повеќе реализирани шанси против Црна Гора

Македонската единица, Столе Димитриевски, присуствуваше на официјалната прес-конференција во пресрет на утрешниот пријателски натпревар со Црна Гора во Анталија.
Read more

Димитриевски: Да покажеме дека она во Манчестер не беше вистинска слика за нас

Македонскиот голман вечерва повторно ќе се соочи со голгетерски расположените Англичани, кои во Манчестер дури седум пати ја тресеа неговата мрежа.
Read more

Фабрицио Романо: Виљареал и Севиља заинтересирани за Димитиревски

Столе Димитиревски, голманот на македонската репрезентација, од наредната сезона ќе има нов клуб.
Read more

Димитриевски поради повреда отпадна, Талески дополнително повикан

Македонската единица Столе Димитриевски поради повредата на грбот здобиена на дуелот со Италија нема да може да брани утревечер против Малта.
Read more
play_arrow

Атлетико ги разбуди духовите од Манчестер: Нова седмица за Столе

Тимот на македонската репрезентативна единица имаше кошмарна понеделничка ноќ во Мадрид откако беше понижен со високи 7:0 пред своите гледачи од Атлетико.
Read more

Столе Димитриевски меѓу тројцата кандидати за голман на Реал Мадрид!

Read more

Столе Димитриевски: Би потпишал и доживотен договор со Рајо

Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски би сакал до крајот на кариерата да го носи дресот на шпанскиот прволигаш Рајо Ваљекано.
Read more
play_arrow

Барселона на колена пред Столе Димитриевски и соиграчите

Рајо Валјекано одигра одличен меч и успеа да го победи лидерот на табелата во Ла Лига, каталонскиот гигант Барселона, на домашен терен со 2:1.
Read more

Димитриевски: Би сакал да играм со Македонија на СП 2030, на меч во Мадрид

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димириевски е еден од главните адути на Рајо Ваљекано во Ла Лига, а во интервју за TeleMadrid истакна дека би сакал кариерата да ја заврши со настап на Мундијалот во 2030 година во дресот на национ
Read more
play_arrow

Рајо и Столе го срушија Реал - прв пораз за шампионот

Фудбалерите на Рајо Ваљекано на домашен терен после голема борба го срушија актуелниот шампион Реал Мадрид со 3:2 во последниот натпревар од 13. коло во Ла Лига.
Read more
play_arrow

Димитриевски го запре и Левандовски, повторно МВП против Барса

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е прогласен за најкорисен играч на синоќешниот дуел што го имаше неговиот тим Рајо Ваљекано со Барселона.
Read more
реклама

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more