Урсула фон дер Лајен

Зелените ѝ вртат грб на Фон дер Лајен ако коалицира со десницата

Членовите на Зелените во Европскиот парламент нема да ја поддржат Урсула фон дер Лајен за втор мандат на чело на Европската комисија, доколку се договори со крајнодесничарските националисти, изјави водечкиот канд
Read more

Шолц ја предупреди Фон дер Лајен да не соработува со десничарските екстремисти

Read more

Фон дер Лајен: ЕУ мора да почне да користи приватен капитал

Read more

Пленковиќ и Мицотакис се можни наследници на Фон дер Лајен

Германскиот весник
Read more

Претседателката на ЕК во центарот на скандалот со вакцините: Европските обвинители ја истражуваат Урсула фон дер Лајен

Европските обвинители ја презедоа истрагата за наводни кривични дела во врска со преговорите за набавка на вакцини против коронавирусот што ги водеа претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, и извршниот директор на Pfiz
Read more

Фон дер Лајен: Сакам да работам со оние кои ги бранат вредностите на ЕУ од пријателите на Путин

Read more

Полјаците бесни поради објавата на Урсула фон дер Лајен за Аушвиц

Полска вчера побара од Европската комисија да ја поправи објавата на социјалните мрежи за холокаустот, посочувајќи дека погрешно го поврзува логорот на смртта Аушвиц со Полска, а не со нацистичка Германија.
Read more

ЕУ најавува голема реформа

Read more

ЕУ има 30 милијарди евра за Балканот, ако нема реформи, парите ќе одат кај други

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, изјави во Сараево дека ЕУ ќе ја удвои економијата на БиХ доколку спроведе реформи. Ако не, средствата ќе одат во други земји.
Read more

Фон дер Лајен: Северна Македонија е на пат кон членство во ЕУ

Со највисоки државни и воени почести, премиерот на Северна Македонија, Димитар Ковачевски, ја пречека претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, која во неделата допатува во Скопје, од каде ја
Read more

Фон дер Лајен денеска пристигнува во Скопје, ќе се сретне со Пендаровски и Ковачевски, но не и со Мицкоски

Шефицата на ЕК, Урсула фон дер Лајен, денеска пристигнува во официјална посета на Македонија.
Read more

Фон дер Лајен: Замислете го Балканот под влијание на Кина и Русија

Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more