вода

Скопје сепак ќе има вода: Не се знае кој од Водовод пуштил информација дека ќе има прекин

Скопје денеска ќе има вода, односно ќе нема прекин во водоснабдувањето како што вчера најавија од ЈП „Водовод и канализација“.
Read more

Осум чаши вода дневно сепак се премногу, според науката

Ново истражување покажа дека препорачаните осум чаши вода дневно може да бидат премногу, пренесе BBC.
Read more

Што точно се случува во организмот ако не пиеме доволно вода?

Како да ги препознаеме знаците на недостиг од течности во организмот? Постојат неколку очигледни знаци кои откриваат дека треба да пиете повеќе вода.
Read more

Зошто флашираната вода во Исланд има само етикети на англиски?

Кој одел на Исланд сигурно приметил дека во маркетите единствениот производ за кој етикетата не е преведена на исландскиот јазик е флашираната вода. Зошто е тоа така?
Read more

Колку е ладната вода лоша за дигестивниот систем?

Внатрешната телесна температура е околу 36 степени Целзиусови, така што за нормална функција и варење на телото треба да пиеме вода со слична температура.
Read more

Што се случува во телото ако веднаш наутро испиете чаша вода?

Познато ви е дека внесувањето на соодветна количина течности е важно за организмот. Но, дали е добро да пиеме вода веднаш откако ќе станеме од кревет?
Read more

Три пијалаци кои може да ги пиете дури и кога сте на диета

Водата е секогаш најдобриот избор за гасење на жедта, но не мора само да пиеме вода додека сме на диета.
Read more

Знаци дека пиете премногу вода

За време на жешките летни денови сите се трудиме да пиеме доволно вода, но ретко кој обрнува внимание на прекумерно внесување течности што исто така не се препорачува.
Read more

Како пиењето вода помага во намалувањето килограми?

Дури и кога мируваме, нашето тело троши енергија. Но, колку енергија троши зависи од неколку фактори.
Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Доброто здравје зависи од многу навики, а пиењето чаша вода пред првиот оброк е една од најкорисните.
Read more

Жедта не е единствениот: Пет знаци дека не пиете доволно вода

Внесувањето доволно течности во организмот е од голема важност за целокупното здравје. Овие знаци покажуваат дека не внесувате доволно вода.
Read more

Водата на берза: Експертите предупредуваат на вештачко зголемување на цената

Водата се придружи на златото, нафтата и другите стоки со кои се тргува на Волстрит.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more