загадување

play_arrow
filter

Тажна глетка: 103 тони ѓубре извлечени од океанот во една експедиција

Брод на институтот Ocean Voyages вчера се врати во пристаништето во Хонолулу со 103 тони ѓубре извлечено од Тихиот Океан во една експедиција.
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more