Топ 15 најимпресивни мостови во светот

Мостовите служат како витални транспортни врски, но можат да бидат и прекрасни подвизи на инженерството, уметноста и архитектурата. Овие мостови ја прикажуваат убавината и генијалноста на човечкиот дизајн. Затоа, придружете ни се во денешното видео, додека ги одбројуваме топ 15-те најкул мостови од целиот свет!

реклама

Архитектура

Град во кој луѓето живеат под земја – и супер им е!

Read more

15 најголеми мегамостови во светот

Read more

Погледнете како изгледа третиот по големина висечки мост во Европа

Read more

Кога се сака, се може: Буенос Аирес срушил куп згради за да направи авенија

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Read more
play_arrow

Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Read more
play_arrow
Девет проверени рецепти против мамурлак

9 проверени рецепти против мамурлак

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Wonderful Story of Henry Sugar

Read more
play_arrow

Детали во Barbie што ги забележуваат само возрасните

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со My Big Fat Greek Wedding 2

Read more
play_arrow

Најсмешните возачки фејлови на неделата

Read more
play_arrow

Неверојатниот подем на фудбалската репрезентација на Јапонија

Read more
play_arrow

Зајков: Со Малта треба да одиграме одговорно

Read more
play_arrow

Како засекогаш да се ослободите од салото на стомакот?

Read more
play_arrow

Јунакот од Палермо: Знаеме против кого играме, Италија ќе сака да се реваншира

Read more