Аналитичарка на соништа открива што значи кога постојано сонуваме една иста личност

Лори Левенберг, аналитичарка на соништа, откри што значи ако често сонувате за некој кој веќе е во вашиот живот.

Соништата може да бидат невообичаени. Без разлика дали постојано сонувате за некој што едвај го познавате, имате детални и вознемирувачки соништа за саканите или го доживувате истиот сон одново и одново, може да биде тешко да ги разберете. Сепак, експертите за соништа веруваат дека многу може да се разбере од нашите соништа.

„Зависи кого сонувате и што се случува во вашата врска со таа личност“, вели аналитичарката Левенберг. Ако се работи за некој кој е многу присутен во вашиот буден живот, како што е вашиот партнер, дете или некој многу близок до вас, можеби редовно сонувате за него затоа што вашиот ум се обидува да реши или поправи нешто во вашата врска со нив, вели Левенберг за Mind Body Green.

Целта на сонот е главно да се решаваат проблемите, вели Левенберг и додава:

„Ако го сонувате вашето дете или го сонувате вашиот партнер, тогаш можеби се случува нешто загрижувачко што сакате да го дознаете, но тоа не значи дека е лошо. Тоа само значи дека се случува нешто што се обидувате да го разберете подобро на јаве. Може да биде важно да се обрне внимание на повторливите соништа.“

Левенберг предлага да ги толкувате вашите соништа метафорично, а не буквално.

„Соништата не се нужно линеарни или рационални; тие се многу поемотивни, симболични и метафорични. Затоа, на соништата треба да гледаме метафорично, бидејќи тие зборуваат во метафори“, вели таа.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Чек дис аут

Мистериозен монолит се појави во пустина во САД

Read more

Најчудната мачка во светот: Личи на врколак и е многу интелигентна

Read more

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Read more

Топ 12 ненаселени места во светот

Read more
 

Магазин

Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Читај повеќе

Која физичка активност е најдобра за ослободување од болките во грбот?

Читај повеќе

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Читај повеќе

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Читај повеќе

Топлотен удар и сончаница не е исто: Како да ги разликувате?

Читај повеќе

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Читај повеќе

5 знаци откриваат дали вашето дете е насилник

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја во Европа има најчисто море за капење?

Читај повеќе

5 причини зошто треба да почнете да вежбате со јаже

Читај повеќе