Божествен, солен бакнеж...

Кајгана
/ 14.09.2023 / 13:57

Ева на иднината, модерна Мадона, олдскул дива, современа кралица... Од 1976 година, Жан Пол Готје со страст ги облекува и соблекува жените, ги опфаќа сите култури, сите форми на убавина и сите тела со истата љубов, славејќи ја нивната уникатност преку различноста.

Кои се овие жени на Готје?

Сите жени!

Оние кои создаваат свои правила и сами ги пишуваат поглавјата на својот живот.

Револуционерни? Моќни? Уште подобро!

Смели жени кои се слободни и горди на самите себе.

ЈАС СУМ ЖЕНА, ШТО Е ПОБОЖЕСТВЕНО?

30 години по објавувањето на првиот мирис на Maison - класика, би рекле познавачите, Жан Пол Готје се потпира на квинтесенцијата на своето наследство за да создаде нов мирис кој ја слави новата верзија на женственоста  - сензуална, слободна, попотребна од кога било.

Неверојатно шик. Смело смел. Божествено женски.

„Биди своја! Но, не така!“ Од почетокот на времето, општеството им кажува на жените како да се однесуваат и да бидат жени.

Воспевајќи го секој аспект на женственоста, прифаќајќи го богатството да се биде различен, божествените жени на Готје се ослободуваат од клишеата на полот и ја слават својата уникатност. Секси, бунтовни, човечки, божествени; овие живи божици кои дишат беспрекорно ги комбинираат уникатноста и другоста во еден корсет.

БОЖЕСТВЕН, СОЛЕН БАКНЕЖ...

Тоа е ефектот на овој крајно неповторлив, сончев парфем штом ќе дојде во контакт со кожата.

Цветен и сладок, со навестување на солено море, создаден од Квентин Биш.

Вегански, со 90% состојки од природно потекло, оваа божествена формула го прикажува најдоброто од ова време.

Течна и сензуална напнатост помеѓу два акорда, цветни и гурмански, се пробиваат со солена вибрација... величествено, соларно, спектакуларно, à la Gaultier, крин ја покажува својата сладострасност меѓу букет бели цвеќиња, додека совршено изматената меренга ја покажува вкусна кремаста сладост.

Невидена зависност, спротивставена со солениот морски ветер што ве тера да сакате да јадете низ патеката на мирисот.

Изненадувачки, зависно, волшебно, едноставно божествено.

Со прикажување на општеството во долна облека што толку многу се трудеше да се сокрие на модната писта, Жан-Пол Готје трансформираше рестриктивно парче долна облека во провокативен симбол за популарната култура. Возбудливи, облини, уште пооблини... за сите жени кои имаат карактер, облините на Gaultier Divine одговараат на нивните амбиции, без разлика колку се великодушни и големи!

Поконусен, но секогаш иконски, корсетот на Gaultier Divine повеќе не е деликатно парче, туку скапоцен скапоцен камен и симбол на моќта.

Почит на силните жени и на ДНК на брендот. Неговото тело, кое сега може бесконечно да се полни по желба, е придружено со култната метална конзерва која станува беспрекорна, зрачејќи под огненото, блескаво сонце.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Стил

Pirelli го претстави календарот за 2024 година

Read more

Aitana е модел создаден од вештачка интелигенција - заработува илјадници евра месечно

Read more

Ова ќе биде интересно: Откриена е темата на Мет Гала 2024

Read more

На модна аукција наддавајте се за креација на македонски дизајнери

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе