Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Наоми Кембел покажа дека добриот дизајн нема „рок на траење“ кога синоќа се појави на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал во винтиџ фустан на Chanel.

Легендарната манекенка присуствуваше на премиерата на филмот Furiosa: A Mad Max Saga, а за таа прилика ги воодушеви сите појавувајќи се во фустанот што првпат го носеше во 1996 година.

Станува збор за креација на Chanel создадена од Карл Лагерфелд и беше дел од колекцијата есен/зима ’97 година.

Црниот фустан со светки има проѕирни делови, а за разлика од 1996 година кога Кембел носеше постава под фустанот, во Кан се појави без неа, а под проѕирните ленти се гледаше црна долна облека.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Who What Wear (@whowhatwear)

Стајлингот е дело на Ло Роуч, кој во Холивуд го нарекуваат „архитект на имиџ“, а токму тој е одговорен за статусот на Зендаја како модна икона во последно време.

Фустанот има бисерни ремени, а парчето го спои со шпицести салонки и висечки дијамантски обетки.

Манекенката привлече значително внимание носејќи го истиот фустан по 28 години, а корисниците на социјалните мрежи се прашуваа дали е можно таа да изгледа уште подобро од тогаш.

Филмот Furiosa: A Mad Max Saga, на чија премиера присуствуваше Кембел, е постапокалиптичен акционо-авантуристички филм во режија на Џорџ Милер. Тоа е петтиот дел од франшизата Mad Max и служи како спин-оф и приквел на Mad Max: Fury Road.

Оваа година, членови на жирито на Канскиот фестивал се Грета Гервиг, Ева Грин и Лили Гладстон, а на церемонијата на отворањето на Мерил Стрип и беше врачена почесната Златна палма, која се доделува како признание за нејзиниот придонес во филмот.

Филмскиот фестивал во Кан во 2024 година ќе трае од 14 до 25 мај 2024 година.

реклама

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Читај повеќе

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Читај повеќе

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе