Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Шведската манекенка Елса Хоск присуствуваше на 77. издание на Канскиот филмски фестивал и предизвика воздишки кај присутните благодарение на беспрекорниот стајлинг.

Оваа убавица се појави на премиерата на The Count Of Monte-Cristo на Матие Делапорт и Александре де ла Пателје.

„Благодарам на Tiffany’s за најубавите дијаманти и на брендот Prabal Gurung за класичниот, безвременски, прекрасен фустан. Ова е момент кој ќе го паметам до крајот на мојот живот“, изјавила меѓу другото.

Изгледот го комплетираше со класична фризура и елегантна шминка со црвен кармин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by elsa❤️ (@hoskelsa)

Досега има соработувано со брендовите Vesace, Dior, Jean Paul Gaultier, YSL, Balmain, Isabel Marant, Miu Miu, Dolce&Gabbana итн. Од 2011 до 2018 година, ги красеше ревиите на Victoria's Secret.

Models.com ја вброи како 15-та најсекси манекенка во светот. Таа исто така соработува со организацијата за борба против трговија со луѓе FAIR Girls.

Од 2015 година е во врска со британскиот бизнисмен Том Дејли. Во февруари 2021 година, тие ја добија ќерката Тули.

реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

Тројца исчезнати туристи во Грција најдени мртви

Read more

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Најздравата риба во светот што треба да ја јадете еднаш неделно

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Читај повеќе

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Читај повеќе

Внимавајте: Отровната риба змеј може да се сретне во Грција, Хрватска, Црна Гора и во Албанија

Читај повеќе

Како телото ви сигнализира дека не се движите доволно?

Читај повеќе

„Само додај Coca-Cola“ – прва кампања во Македонија целосно креирана со AI

Читај повеќе

5 уреди кои секогаш треба да ги исклучите пред да одите на одмор

Читај повеќе

Најздравата риба во светот што треба да ја јадете еднаш неделно

Читај повеќе

3 суплементи кои не треба да ги земате на своја рака

Читај повеќе