Cat S52 - најиздржливиот смартфон на пазарот

Издржливиот паметен телефон кој моментално е достапен на пазарот првенствено е наменет за оние коишто се вработени во тешка индустрија, но има и неколку карактеристики поради кои ќе ви се допадне на повеќето од вас.

Cat мобилните телефони неколку години наназад се познати по својата издржливост и отпорност, а со најновиот модел S52 покажаа дека во еден телефон може да се спојат компактност, убав дизајн, отпорност и високи перформанси.

Овој смартфон има gorilla glass заштита, рамката е изработена од алуминиум, а задната страна е изработена од квалитетна и издржлива пластика.

Кога станува збор за издржливоста, инженерите кои стојат зад овој уред тврдат дека телефонот е отпорен на последователни десет падови од висина од еден метар и еден од 80 сантиметри. Смартфонот има IP 68 сертфикат за водоотпорност и отпорност на прашина, а исто така работи и под вода.

Екранот на допир на Cat е функционален и кога носите ракавици за работа.

Во споредба со новите смартфони, Cat S52 има послаба камера, но квалитетот на фотографиите е на солидно ниво.

Инженерите на Cat S52 имаат за цел да ги подобрат спецификациите на својот смартфон за да допре до различни типови на корисници.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Мобилни

Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Read more

Смартфонот Motorola G9 Play пристигна во Европа, позната и цената

Read more

Sony ја претстави новата Xperia 5 II

Read more

Нови детали за смартфонот OnePlus 8T

Read more

Гик

  • filter

Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа бура на Јупитер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои видеоигри се достапни за PS5?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Смартфонот Motorola G9 Play пристигна во Европа, позната и цената

Читај повеќе

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Читај повеќе

Facebook отстранува здравствени групи поради дезинформации

Читај повеќе

Нашиот Барди меѓу најдобрите изведувачи на слободни на „FIFA 21“

Читај повеќе
  • play_arrow

Играта „Horizon Forbidden West“ ќе биде достапна и за PS4

Читај повеќе
  • play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Читај повеќе