Четворица искасани од кучиња скитници во Скопје

Четири лица на 21 мај пријавиле каснување од куче скитник во полициските станици во Скопје.

Во 12:00 часот во Полициската станица Чаир, В.П. (46) од Радишани, Скопско, пријавила дека на ул. „48“ во Радишани била касната од куче скитник.

Во 18:40 часот во СВР Скопје, К.Т. (62) од Скопје пријавил дека на паркингот на Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ бил каснат од куче скитник.

Во 20;20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, К.К. (75) од Скопје пријавил дека на ул.„Новопроектирана“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Околу 19:30 часот во Полициската станица Шуто Оризари, Б.С. (35) од Скопје пријавила дека на ул.„Брсјачка буна“ во Скопје, нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Хроника

Исчезнаа седум Непалци кои работеле во скопски фирми

Read more

Петмина осомничени за насилство во дворот на Клинички

Read more

Тешко повредена скопјанка при судир меѓу мотоцикл и електричен тротинет

Read more

Возило падна во провалија длабока 200 метри на Галичица, две лица загинаа

Read more
 

Вести

Реакции на новиот договор меѓу Путин и Ким: НАТО е загрижена, САД молчат

Читај повеќе

ЕУ го договори 14-тиот пакет санкции против Русија

Читај повеќе

Во која ЕУ земја се највисоки трошоците на домаќинствата?

Читај повеќе

Левица: Дали велешкото езеро е пред еколошка катастрофа?

Читај повеќе

Бомбашки напад во Црна Гора, убиени двајца припадници на мафијашки клан

Читај повеќе

Сè повеќе повици за присуство на змии во Македонија, ЦУК со апел за внимателно движење во природа

Читај повеќе

Доларот слабее трет ден по ред

Читај повеќе

Европските конзервативци станаа третата најсилна група во ЕУ парламентот

Читај повеќе

Исчезнаа седум Непалци кои работеле во скопски фирми

Читај повеќе