Гигантот Xiaomi го најави новиот Redmi Note 10

Компанијата Xiaomi се подготвува за претставување на новиот смартфон.

Xiaomi потврди дека на 4 март ќе го претстави новиот смартфон Redmi Note 10 кој најпрвин ќе биде достапен во Индија, а потоа и во остатокот од светот.

Кампањата со која се најавува новиот смартфон трае веќе месец дена, а има многу малку детали за овој уред.

URL

Сепак, се зборува дека Xiaomi ќе претстави неколку верзии од кои главната камера ќе има 108 MP, AMOLED екран со висока фреквенција на освежување, голема батерија со поддршка за брзо полнење, MediaTek Dimensity процесор и 5G мрежа.

Се очекува дека овој модел ќе се вика Redmi Note 10 5G и ќе чини 280 долари.

Ќе има и некои поевтини верзии со малку поскромни камери, LCD екран и 4G мрежа.

Тагови
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Мобилни

Познато кога ќе биде претставен Xiaomi Mi Mix 4

Read more

Oppo ја најави следната генерација на селфи камера под екранот

Read more

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Read more

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more
 

Гик

Русија и САД ќе продолжат да соработуваат на МВС по 2024 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Мегалодон ајкулите биле двапати поголеми отколку што се мислеше досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft го менува Paint

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Xiaomi Mi Mix 4

Читај повеќе

Мачу Пикчу е постар отколку што се мислеше

Читај повеќе

Темен режим за Google Maps е само една од новостите за корисниците на iOS уреди

Читај повеќе

Microsoft го претстави новиот контролер за конзолата Xbox

Читај повеќе

Oppo ја најави следната генерација на селфи камера под екранот

Читај повеќе

WhatsApp воведува нова опција

Читај повеќе