HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Компанијата HP ја претстави најновата верзија на лаптопот Omen 15 кој е наменет за гејмери.

Omen 15 има убав дизајн, сино лого со дијамант, потенок е за 11 проценти од претходните модели. Големината на екранот е 15,6 инчи.

Omen е мултифункционален компјутер – може да се користи за сурфање на интернет, но и за играње видеоигри.

Кога станува збор за спецификациите, лаптопот може да се добие со Nvidia GeForce RTX 2070 Super Max-Q графика и Intel Core i7 H-series процесор, или со AMD Ryzen 7 H-series процесор.

Ова е прв модел на Omen кој е достапен со AMD процесор. Достапен е во две бои- црна и сребрена боја. Моделот со Intel процесор е во црна, а верзијата со AMD е во сребрена боја.

Достапен е со 32 GB RAM и до 1 TB PCIe SSD меморија. Купувачите може да бираат помеѓу OLED панел, UHD 120 Hz панел или FHD 300 Hz панел.

Лаптопот чини 999 долари.

реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Хардвер

Објавени првите фотографии за Samsung Galaxy Watch 3

Read more

Lenovo го претстави лаптопот Chromebook 3

Read more

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Read more

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Read more

Гик

  • play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Читај повеќе

Како да ја видите кометата Неовајс? Нема да се врати во наредните 7.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Од Темза до Рајна: Маските и ракавиците од пандемијата завршуваат во европските реки

Читај повеќе
  • filter

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Читај повеќе

Венеција тестира нов систем за заштита од поплави

Читај повеќе
  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе