Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Компанијата Hublot го произведе новиот паметен часовник кој е наречен Hublot Big Bang.

Паметниот часовник Big Bang го користи оперативниот систем WearOS кој е достапен во две варијанти.

Црната керамичка верзија чини 5.800 долари, а верзијата од титаниум 5.200 долари.

И двата модела имаат 42 мм OLED HD екрани чувствителни на допир со Snapdragon Wear 3100 процесор, 1 GB RAM, 8 GB интерна меморија и батерија од 300 mAh.

Компанијата Hublot на пазарот на паметни часовници се појави во 2018 година кога дебитираше со часовникот Big Bang Referee.

Засега не е познато кога ќе започне продажбата на паметниот часовник Big Bang, пишува The Verge.

Remote video URL
реклама

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Невиден масакр: 79 затвореници убиени во три еквадорски затвори, некои обезглавени

Read more

Ставајте појас во кола, токму тоа му го спаси животот на Тајгер Вудс во сообраќајката

Read more

Хардвер

Колку е опасно да го оставате телефонот на полнач преку ноќ?

Read more

Хај-тек чудовиште: Лаптоп со дури седум монитори

Read more

Motorola развива технологија за полнење уреди од далечина

Read more

Враќање на гигантот: Xbox конзолите рушат рекорди

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Што пишува во декодираната тајна порака на роверот што слета на Марс?

Читај повеќе

Дали ажурирањето на Google Chrome ќе го спречи трошењето на RAM меморијата?

Читај повеќе

Call of Duty: Black Ops има изненадување за вистинските фанови

Читај повеќе

Дали е ова крајот на популарната GTA?

Читај повеќе

Што точно значи ефикасност на вакцината од 72,51%?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy A12

Читај повеќе
  • play_arrow

Ново од Perseverance: Прв поглед на Марс од 360 степени

Читај повеќе
  • play_arrow

Играта „Tony Hawk’s Pro Skater“ пристигнува на Xbox, PS5 и Nintendo Switch

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Конечно: Вака изгледа смартфонот на преклоп Huawei Mate X2

Читај повеќе