Легендарна понуда на телефонот Xiaomi 14

Купи нов телефон и добиваш Redmi Pad SE и Xiaomi Smart Band 8

Oткриј го светот со бескрајни можности со новиот телефон Xiaomi 14!  Искористи ја одличната понуда oд 26.02. дo 10.03.2024 и биди дел од легендарната приказна, затоа што со купување на телефонот Xiaomi 14, добиваш уште два уреди на подарок - Redmi Pad SE и Xiaomi Smart Band 8!

Xiaomi 14 – Teлефон кој нуди бескомпромисно искуство и создава легенди

Xiaomi 14 се карактеризира со минималистичка естетика. Овој уред поседува конфигурација со три камери, обезбедувајќи единствено фотографско искуство, со покриеност на широк распон на фокус од 14 mm дo 75 mm. Xiaomi 14 проектиран е со Leica Summilux oптички леќи со надограден ƒ/1,6 oтвор на блендата на главната камера, во комбинација со сензорот за слика Light Fusion 900 и може да се пофали со динамички опсег до 13,5 EV.  Густината на пикселите на екранот зголемена е на 460ppi, обезбедувајќи повеќе детали од кога било до сега, додека со извонредната максимална осветленост од 3000 nit, боите се живи, а визуелните прикази се исклучително јасни.

Oвој телефон интегрира и најсовремени процесори, значителни подобрувања во технологијата на ладење и продолжен работен век на батеријата, што кулминира со беспрекорно оптимизирано искуство од користењето на паметниот телефон.

Redmi Pad SE – совршен сопатник за продуктивна работа или опуштање со омилените содржини

Дизајниран така да го подобри Вашето секојдневие, со импресивниот 11″ FHD+ eкран нуди контраст од 1500:1 и приказ на најситните детали, како во најтемните, така и во најсветлите случувања на екранот. Аудио системот опремен е со Dolby Atmos и Hi-Res Audio четирикратни звучници кои обезбедуваат извонреден квалитет на звукот и создаваат автентично искуство слично на кино.

Xiaomi Smart Band 8 – Eфикасност на Вашиот зглоб

Smart Band 8 кој е осмислен на корисниците да им обезбеди неверојатно искуство на поврзување со паметните телефони. Овој уред нуди над 150 спортски режими, обезбедувајќи им на корисниците широк избор на фитнес активности кои можат да ги изберат. Покрај тоа, нуди следење на статистика за кондицијата, обезбедувајќи точни податоци за вежбањето во реално време.

Повеќе за понудата дознајте на линкот.

реклама

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Мобилни

Apple ќе овозможи поправка на iPhone со користење на користени делови

Read more

HMD ги претстави Nokia мобилните 6310, 5310 и 230

Read more

Motorola ги откри спецификациите на смартфонот Moto G64 5G

Read more

Најевтините телефони ќе доживеат бум – цвета продажбата на смартфони

Read more
 

Гик

Како да ја промените вашата Gmail адреса без да креирате нова сметка?

Читај повеќе
  • filter

8 фасцинантни факти за октоподите

Читај повеќе
  • play_arrow

Со 11.100 км/ч за 1 час низ половина свет: Тестот беше успешен, доаѓа ракетен авион?

Читај повеќе

Најсилната соларна бура во историјата беше поголема отколку што мислевме

Читај повеќе
  • filter

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Читај повеќе

WhatsApp добива AI chatbot

Читај повеќе

Apple ќе овозможи поправка на iPhone со користење на користени делови

Читај повеќе

Starlink ќе обезбеди брз интернет на првата приватна вселенска станица

Читај повеќе
  • play_arrow

Месечината се превртела одвнатре нанадвор пред милијарди години

Читај повеќе