Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Lenovo претстави два нови таблетa со оперативен систем Windows 10.

Станува збор за таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i, 2 во 1 уреди кои имаат посебни Bluetooth тастатури кои поддржуваат LTE мрежа. 

Yoga Duet 7i ја поседува 10-тата генерација на i7 Intel Core процесор, Inter Iris Plus GPU единица, инфрацрвена камера за отклучување и препознавање на лицето, 13-инчен IPS 2K екран чувствителен на допир и батерија која трае 11 часа.

Lenovo IdeaPad Duet 3i е малку послаб модел со Intel Pentium процесор, со интегрирана графика, 10,3-инчен full HD IPS екран. Неговата батерија трае до 7 часа.

Продажбата започнува на почетокот на летото; Yoga Duet 7i ќе биде достапен во јуни по цена од 1.199 долари, а IdeaPad Duet 3i во Европа пристигнува во јули по цена од 429 евра, пишува The Verge.

Тагови
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Хардвер

Објавени првите фотографии за Samsung Galaxy Watch 3

Read more

Lenovo го претстави лаптопот Chromebook 3

Read more

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Read more

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Read more

Гик

  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе