Поглед во новиот Samsung Galaxy A32 5G

Компанијата Samsung во јануари го најави пристапниот 5G смартфон од серијата А.

Се работи за моделот Galaxy A32 5G кој на купувачите во Европа им е понуден во две варијанти. Моделот со 64 GB интерна меморија ќе чини 279 евра, додека за моделот со 128 GB интерна меморија треба да издвоите 299 евра.

Galaxy A32 5G доби 6,5-инчен екран со резолуција 1.600х900 пиксели, батерија од 5.000 mAh, задна главна камера од 48, ултраширока од 8, макро 5 и камера за длабочина од 2 MP. Селфи камерата има 13 MP.

Достапен e во четири бои – бела, црна, сина и виолетова.

Во рецензијата на YouTube каналот на Tech Spurt се објаснува сè што треба да знаете за новиот Galaxy A32 5G. Погледнете го видеото.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Мобилни

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Read more

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Read more

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Read more

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Читај повеќе
  • filter

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Читај повеќе

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Читај повеќе

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Читај повеќе

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Читај повеќе
  • filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Читај повеќе

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Читај повеќе

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Читај повеќе