Поглед во новиот Xiaomi Redmi Note 9T 5G

Xiaomi неодамна го претстави новиот Redmi Note 9T - смартфон со пристапна цена кој поддржува 5G мрежа.

Redmi Note 9T пристигнува во две верзии 4 GB+64GB и 4GB+128 GB. И двата модела имаат пристапна цена од 199 евра.

Смартфонот пристигнува со 6,53-инчен екран и батерија од 5.000 mAh.

Има главна камера од 48 MP, макро камера од 2 MP и сензор за длабочина од 2 MP. Селфи камерата има 13 MP.

Поседува Mediatek Dimensity 800U процесор.

Погледнете ја рецензијата на Tech Spurt за новиот смартфон на Xiaomi.

Remote video URL
реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Мобилни

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Read more

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Read more

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy A12

Read more

Конечно: Вака изгледа смартфонот на преклоп Huawei Mate X2

Read more
 

Гик

  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Читај повеќе

Blue Origin го одложи првиот лет на ракетата New Glenn

Читај повеќе

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Што знаеме за дрон-хеликоптерот на Марс?

Читај повеќе

Паметен град? Не благодарам: Граѓаните одбија да бидат „лабораториски глувци“

Читај повеќе

Хакирана лабораторијата на Оксфорд каде се истражува коронавирусот

Читај повеќе

PlayStation 5 добива нов џојстик

Читај повеќе

„Паднаа“ Instagram и Messenger

Читај повеќе
  • play_arrow

Што пишува во декодираната тајна порака на роверот што слета на Марс?

Читај повеќе