Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Актерот Метју Пери почина во октомври минатата година, а неговата смрт е под истрага.

Портпаролот на судскиот вештак во Лос Анџелес изјави дека Пери починал од консумирање кетамин и давење.

Полициската управа во Лос Анџелес и Управата за борба против дрога ја истражуваат смртта бидејќи сè уште е отворено прашање – кој му дал на Метју кетамин.

Истрагата трае со месеци, а клучните личности од Холивуд се сослушани, изјави извор за TMZ.

Тие рекоа дека на оние на кои им пристапиле инспекторите биле „познати дека имале историја на употреба или злоупотреба на дрога“.

Изворот рече дека интервјуираните „не се нужно вистинските добавувачи на кетамин“, но се верува дека имаат информации што би можеле да доведат до изворот или до лицето кое му дало на актерот кетамин.

Засега никој не е уапсен.

Луѓе блиски до актерот им кажале на судските иследници дека тој бил под терапија со инфузија со кетамин. Хируршкиот лек што се користи со децении забележа огромен пораст во употреба во последниве години како третман за депресија, анксиозност и болка.

Но, лекарот рече дека последниот третман на Пери недела и пол претходно нема да го објасни нивото на кетамин во неговата крв. Лекот обично се метаболизира за неколку часа. Најмалку двајца лекари го лекувале Пери, психијатар и анестезиолог кој му служел како лекар од примарна здравствена заштита, се вели во извештајот на лекарот. Во неговата куќа не биле пронајдени недозволени средства или реквизити.

Пери со години се бореше со зависноста од времето на Friends, кога стана една од најголемите телевизиски ѕвезди на неговата генерација како Чендлер Бинг заедно со Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиса Кудроу, Мет Лебланк и Дејвид Швимер, цели 10 сезони од 1994 до 2004 година во мегахит серијата на NBC.

Смртта на познати личности поврзана со дрога во други случаи ги навела властите да ги гонат луѓето што ги снабдувале.

Тагови
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе