Претставена првата подводна вендинг машина за слатки, валутата е забава

Компанијата Airheads ја претстави првата подводна машина за слатки, која може да се користи во базени, а единствена валута е забавата.

Преку будењето носталгија за детските лета и многу забава во базените, Airheads се надева дека со својата иновација ќе им го разубави ова лето на сите, чија главна цел е „да ги врати возрасните во базенот“. Тоа е машина за слатки која работи под вода.

Инспирацијата доаѓа од една неодамнешна студија, која укажа на значителни промени во навиките на возрасните кога е во прашање пливањето. Речиси три четвртини од возрасните признаваат дека не пливаат толку често како кога биле деца, а слатките како Airheads се тесно поврзани со летните денови на базен. Новопокренатиот Airheads сака да ги обнови убавите спомени и да ги охрабри возрасните да се вратат во базенот, да пливаат и да нуркаат.

„Нашиот автомат Underwater Vending Maschine сигурно ќе ги привлече возрасните да скокаат во базенот и одново да ги доживеат безгрижните денови на летото. Толку многу луѓе се чувствуваат носталгично и се сеќаваат како уживаат во бонбоните Airheads во топлите денови, а ние сакаме да го вратиме тоа чувство низ забава“, изјави потпретседателот на маркетинг во италијанско-холандската компанија, Перфети ван Меле, која е сопственик на американскиот бренд Airheads.

Автоматот работи на длабочина до 2,5 метри благодарение на неговиот водоотпорен дизајн и воздушен погонски систем што ги лансира слатките кон пливачите. Меѓутоа, оние што сакаат слатки нема потреба да користат пари, туку доволно е да направат некоја од водените лидории што машината ќе ги побара од нив.

Промотивното видео најдобро го покажува целиот процес.

Remote video URL

Airheads дури и ги продава своите машини за 7.000 долари. Со секое купување уред, се гарантира доживотно снабдување со слатки Airheads.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Чек дис аут

Мистериозен монолит се појави во пустина во САД

Read more

Најчудната мачка во светот: Личи на врколак и е многу интелигентна

Read more

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Read more

Топ 12 ненаселени места во светот

Read more
 

Магазин

Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Читај повеќе

Која физичка активност е најдобра за ослободување од болките во грбот?

Читај повеќе

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Читај повеќе

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Читај повеќе

Топлотен удар и сончаница не е исто: Како да ги разликувате?

Читај повеќе

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Читај повеќе

5 знаци откриваат дали вашето дете е насилник

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја во Европа има најчисто море за капење?

Читај повеќе

5 причини зошто треба да почнете да вежбате со јаже

Читај повеќе