Samsung ги претстави новите смартфони Galaxy A12 и A02s

Samsung ги претстави Galaxy A12 и Galaxy A02s – новите паметни телефони за 2021 година.

И двата смартфони ќе имаат одлична батерија, повеќе камери и поголем дисплеј, но ќе имаат пристапни цени.

Galaxy A02s и A12 пристигнуваат со HD+ Infinity-V екран од 6,5-инчи. Покрај тоа, со батеријата од 5.000 mAh може да гледате и по неколку омилени епизоди бeз прекин, а со помош на полњачот од 15W батеријата ќе ви се наполни за кратко време.

Galaxy А02s има главна камера од 13 MP, a A12 има камера од 48 MP, како и ултраширока камера од 5 MP. Телефоните имаат и сензор за длабочина од 2 MP, одличен за фокусирање на деталите.

Смартфоните ќе бидат достапни во бела и црна боја, а А12 ќе биде достапен и во сина боја.

Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Мобилни

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Read more

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Read more

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Read more

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Читај повеќе
  • filter

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Читај повеќе

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Читај повеќе

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Читај повеќе

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Читај повеќе
  • filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Читај повеќе

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Читај повеќе

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Читај повеќе