Сончево време со температури до 28°C

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Попладне претежно во источните делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната ќе достигне од 21 до 28°C.

Во Скопје сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 26°C.

Изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, претежно во источните делови ќе има и во петок, а во деновите од викендот времето ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Македонија

Левица: Дали велешкото езеро е пред еколошка катастрофа?

Read more

Сè повеќе повици за присуство на змии во Македонија, ЦУК со апел за внимателно движење во природа

Read more

Филипче: На СДСМ му се потребни нови луѓе

Read more

Многу топло време со температуро до 40°C

Read more
 

Вести

Трамп предлага зелен картон за странците кои ќе завршат факултет во САД

Читај повеќе

Тинејџерка од БиХ киднапирана и силувана во Германија

Читај повеќе

Реакции на новиот договор меѓу Путин и Ким: НАТО е загрижена, САД молчат

Читај повеќе

ЕУ го договори 14-тиот пакет санкции против Русија

Читај повеќе

Во која ЕУ земја се највисоки трошоците на домаќинствата?

Читај повеќе

Левица: Дали велешкото езеро е пред еколошка катастрофа?

Читај повеќе

Бомбашки напад во Црна Гора, убиени двајца припадници на мафијашки клан

Читај повеќе

Сè повеќе повици за присуство на змии во Македонија, ЦУК со апел за внимателно движење во природа

Читај повеќе

Доларот слабее трет ден по ред

Читај повеќе