Ракомет

Поради позитивни случаи на коронавирус, Голден Арт КЛ7 во изолација

Ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 ја информира спортската јавност и надлежните институции дека по натпреварот од второто коло на македонската Суперлига во ракомет, кој се одигра во Радовиш против истоимениот тим, кај дел играчите се појавија
Read more

Вардар изгуби на гостувањето кај Мешков Брест

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Мешков со 24:22 (12:10) во првото коло од новото издание на ракометната Лига на шампиони.
Read more

Талески: Да ја отвориме новата сезона со позитивен резултат

Левиот бек на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Филип Талески, посакува поволен резултат на гостувањето кај Мешков во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.
Read more

Кастратовиќ по денешната жрепка: Го посакувавме Кринс, фаворити сме

Ракометниот клуб Металург по денешната жрепка во Виена за противник во второто квалификациско коло на Лига Европа го доби тимот на Кринс од Луцерн.
Read more

Алушовски: Дуелот со Загреб е балканско дерби

Вардар среќно против Нексе стигна до Фајнл 4 турнирот каде в петок го чека нов хрватски противник, Загреб и тоа во полуфиналето.
Read more

Стоилов позитивен на коронавирус

Македонскиот ракометен шампион Вардар на претстојниот натпревар од осминафиналето во СЕХА лига против хрватски Нексе, ќе биде без капитенот Стојанче Стоилов кој е позитивен на коронавирус.
Read more
play_arrow
filter

Пелистер го совлада Вардар и ја освои Струга

Во интересно и неизвесно финале битолачни го совладаа актуелниот европски шампион и го освоија 48. издание на традиционалниот предсезонски турнир во Струга.
Read more

Вардар против Пелистер вечерва на финалето во Струга

Прогнозите се остварија, фаворитите Вардар и Пелистер ќе играат еден против друг во големото финале на 48. издание на традиционалниот предсезонски турнир крај бреговите на Охридското Езеро.
Read more

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Предводникот на Вардар 1961 вели дека неговиот тим ќе атакува на пехарот од предсезонскиот традиционален турнир во Струга кој „Црвено-црните“ одамна не го освоиле.
Read more

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Традиционалниот предсезонски ракометен турнир ќе стартува на 12 август со напреварот помеѓу домаќинот Струга и Прилеп.
Read more

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Македонскиот интернационалец Филип Лазаров е позитивен на COVID-19, јавуваат медиумите од Германија.
Read more
filter

Среќен роденден, Тимур Дибиров!

На денешен ден, 30 јули, во 1983 година во Петрозаводск е роден Тимур Магомедович Дибиров. Тимур игра за руската ракометна репрезентација, а од 2013 година е еден од хероите на македонската ракометна гордост - Вардар.
Read more
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Филипче: Состојбата со COVID-19 се влошува

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Секс-поза која ветува длабока пенетрација и силни оргазми

Read more