Aston Martin

Пристигна подобрениот Aston Martin Vantage со 665 КС

Aston Martin Vantage е значително подобрен за моделската 2025 година, а покрај новиот изглед, доби значително зголемување на моќта и е доказ дека деновите на возбудливи спортски автомобили со мотори со внатрешно согорување не се нешто на м
Read more
filter

Поглед во подобрениот Aston Martin Vantage

Aston Martin Vantage е значително подобрен за моделската 2025 година, а покрај новиот изглед, доби значително зголемување на моќта и е доказ дека деновите на возбудливи спортски автомобили со мотори со внатрешно согорување не се нешто на минатото.
Read more

Aston Martin на 12 февруари ќе го претстави новиот Vantage

Чекањето е пред крај, компанијата Aston Martin ќе го претстави новиот Vantage на 12 февруари. Но, тоа не е сѐ, бидејќи заедно со патниот модел доаѓаат и тркачкиот Vantage GT3 и Формула 1 болидот AMR24.
Read more
filter

Навистина уникатен: Има само еден примерок на Aston Martin Virage Coupe

Aston Martin Virage Coupe е веројатно сосема непознат за многумина, а тоа воопшто не е изненадување бидејќи има само еден примерок од овој модел во светот.
Read more
play_arrow
filter

Последниот од својата ера: Aston Martin со V12 мотор и рачен менувач

Aston Martin слави 110 години постоење со автомобил кој е остварување на сонот на секој возач пурист. Неговото име е Valour и пригодно е ограничен на 110 примероци.
Read more
play_arrow
filter

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Беше најавен како нов модел, но во реалноста тоа е малку подетален редизајн на актуелниот модел.
Read more
filter

Aston Martin DB6 сега вози „на струја“

Кога се појави на пазарот, Aston Martin DB6 беше придвижуван од 4,0-литарски 6-цилиндричен мотор кој развиваше 282 КС, но Lunaz го претвори во електричен со инсталирање електричен мотор кој испорачува 375 КС, как
Read more
play_arrow

Фернандо Алонсо во реклама за Aston Martin DBX707

По потпишувањето на договорот со Aston Martin, искусниот шпански возач Фернандо Алонсо се подготвува за новата сезона во Формула 1, но учествува и во промотивните активности на компанијата.
Read more
filter

Aston Martin ќе учествува на познатата планинска трка Пајкс Пик

Специјално подготвениот Aston Martin Vantage GT3 ќе го вози Британецот Робин Шут, кој досега забележа три победи на познатата планинска трка Пајкс Пик (Pikes Peak) во Колорадо, САД.
Read more
filter

AMB 001 Pro е новиот мотоцикл на Aston Martin

Read more
filter

Aston Martin го претстави концептот DBR22

Англиската компанија за луксузни спортски автомобили претстави уште еден брзинец, а овој пат се работи за концепт.
Read more
play_arrow
filter

Aston Martin претстави ново лого – осмо во 109 години

По мистериозниот тизер објавен претходно оваа недела, Aston Martin официјално го претстави новото лого на брендот.
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more