Џанлуиџи Донарума

Бомба од Франција: Донарума се враќа во Милан?

Француските медиуми утринава ја почнаа новата седмица со сочна шпекулација дека голманот Џиџи Донарума на лето ќе се врати во Милан.
Read more

Буфон го брани Донарума: Во Италија тоа ќе беше фаул

Италијанската голманска легенда Џиџи Буфон застана во одбрана на својот имењак кој имаше непријатна епизода против Реал и од многумина е посочуван како главен виновник за елиминацијата на ПСЖ.
Read more

Marca тврди дека Донарума и Нејмар се степале во соблекувалната

Поразот и елиминацијата од Реал Мадрид во осминафиналето на Лигата на шампионите тешко им падна на сите во Пари Сен-Жермен, а шпанскиот весник пренесува и за тепачка по натпреварот.
Read more

Почетино ја коментираше ситуацијата со Донарума и Икарди

Аргентинскиот стратег конечно проговори за двајцата играчи на ПСЖ кои се незадоволни од статусот кој го имаат во клубот.
Read more

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Меѓународниот институт за фудбалска историја и статистика (IFFHS) го прогласи голманот на италијанската репрезентација и Пари Сен Жермен - Џанлуиџи Донарума - за најдобар голман за 2021 година.
Read more

Донарума вети: Привремената тетоважа од Милан ќе стане трајна

Поранешниот голман на Милан и натаму се обидува да си ја врати популарноста помеѓу „Росонерите“, сега преку тетоважа.
Read more

Донарума: Во ПСЖ дојдов да играм, не да бидам резерва

Најдобриот голман на изминатово ЕУРО дојде во Париз како големо засилување, но на почетокот од сезоната уште го чека официјалното деби.
Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Во Италија на големо се шпекулира дека Јувентус е подготвен летово да го продаде полскиот голман за да го донесе младиот Донарума од ривалот Милан.
Read more

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ го смета Џанлуиџи Донарума за најдобар голманот во светот.
Read more

Рајола го уценува Милан, бара повисока плата за Донарума

На голманот на Милан му е понуден нов договор, но тука е агентот Мино Рајола да ги помати сметките.
Read more

Донарума: Ибра е човек-ѕвер

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, даде големо интервју за Sky Sports Italia во кое нагласи дека сака да остане во Милан и да освојува трофеи.
Read more
реклама

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Read more

Губење титула на бугарски начин

Read more

Рецепт на денот: Зелник од пченкарно брашно

Read more

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more