кашлица

Чај од кромид, најдобар лек за упорна кашлица

Студеното време носи вируси кои влијаат на намалениот имунитет, предизвикувајќи болки во градите и упорна кашлица.
Read more

Сируп против кашлица од ловоров лист: Го олеснува дишењето и го подобрува имунитетот

Се ближи сезоната на вируси и грип. Подобрете го имунитетот навреме и исчистете ги белите дробови со помош на овој лековит сируп што може да го направите од ловоров лист.
Read more

Природни лекови кои помагаат против кашлица

Пониските временски температури носат и почести настинки кои може да предизвикаат кашлање.
Read more

Зошто по прележан коронавирус сè уште кашламе?

Сè поголем број луѓе со месеци по закрепнувањето од ковид чувствуваат симптоми. Така, кашлицата може да трае со недели и месеци.
Read more

Направи сам: Природен лек против кашлица

Овој природен лек помага во лекување на кашлица, растечен нос, воспалено грло и слично, ефикасен е дури и кај најмладите.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more