хиперавтомобил

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

MG ќе го претстави концептот EXE181 на саемот за автомобили во Пекинг оваа недела, најавувајќи електричен хиперавтомобил со едно седиште.
Read more
filter

Хиперавтомобилот EXE181 одблизу

Новиот MG EXE181 е модерен еквивалент на истоимениот концепт од 1959 година, возило со „вонземен облик“ со коефициент на отпор од неверојатни 0,12.
Read more
filter

Tushek го претстави Aeon, електричен хиперавтомобил со 2.500 КС

Словенечкиот производител на автомобили Tushek го претстави својот целосно нов модел со високи перформанси наречен Aeon, за кој тврди дека ќе доминира во светот на хиперавтомобилите.
Read more
filter

McMurtry Spéirling Pure – џебна ракета со вртоглава цена

McMurtry Automotive одлучи да произведе 100 примероци од својата „џебна ракета“, импресивната Spéirling Pure.
Read more
filter

Czinger сака да биде најбрзиот автомобил во светот

Беше претставен минатата година, а сега имаме можност да дознаеме нешто за конечната производна изведба.
Read more
play_arrow
filter

Погледнете ја новата ѕверка Rimac Nevera од сите агли

Rimac Automobil денеска соопштија дека лансираат сериска верзија на нивниот хиперавтомобил од втора генерација по име Rimac Nevera.
Read more
play_arrow
filter

Електрична ѕверка во урбаната џунгла - развива повеќе од 2.000 КС

Estrema Fulminea е италијански, целосно електричен хиперавтомобил со четири електрични мотори и погон на сите тркала, што развива повеќе од 2.000 коњски сили.
Read more
play_arrow

Она кога Ф1 шампион ќе дизајнира свој тркачки автомобил

Нико Розберг, поранешен шампион во Формула 1, дизајнираше свој тркачки автомобил.
Read more
play_arrow

Светот има нов најбрз автомобил: Доста е!

Викендов е срушен рекордот во развиена брзина за автомобил што „легално“ смее да се вози по патиштата.
Read more
play_arrow
filter

10 неверојатни факти за Bugatti Veyron кои можеби не сте ги знаеле

Првиот хиперавтомобил на Bugatti ќе остане запишан во историјата како возило што ги помести границите на автомобилската индустрија.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more