креш тест

play_arrow

Што покажа првиот тест на директен судир на два електрични автомобили?

Mercedes тврди дека на 150 мерни места, со по две возрасни кукли, биле забележани мали ризици од опасни повреди.
Read more
play_arrow

Како поминаа фаворитите на најновиот EuroNCAP креш тест?

Долгоочекуваниот новитет на Volkswagen се најде на листата од 14 новитети во годинешниот последен круг на тестирање.
Read more
play_arrow

Што покажа креш тестот на два идентични модели за два различни пазари?

Уште во 80-тите години се шпекулираше дека германскиот и „голфот“ од фабриката ТАС во Сараево не се исти. Каква е состојбата денес?
Read more
play_arrow

Поглед во креш тестовите на Rimac Nevera

Хрватскиот визионер и основач на компанијата Rimac Automobili, Мате Римац, официјално потврди дека е завршена хомологацијата на електричниот хиперавтомобил Rimac Nevera за американскиот и европскиот пазар.
Read more
play_arrow

Првиот креш тест на електричниот Scania камион

Scania објави интересна снимка од првиот креш тест на нивниот електричен камион. Во фокусот е поставен на квалитетот на заштитата на батериите во случај на директен судир.
Read more
play_arrow

Што останува од автомобилот по судир со брзина од 208 км/ч?

EuroNCAP и организации слични на неа со години вршат стандардни креш тестови, на кои безбедноста на автомобилот се тестира на брзина под 60 км/ч.
Read more
play_arrow

Креш тест еволуција: Безбедноста на атомобилите некогаш и сега

Првите модели и дизајни за автомобили биле направени во 15. век и тоа од Леонардо да Винчи. Оттогаш, состојбата на глобалната автоиндустрија се има значително сменето, секако.
Read more
реклама

Свиркачи: ЦИА има заловено најмалку 9 НЛО-а, некои неоштетени

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Руски астролог открива кои ќе бидат најнесреќни хороскопски знаци во декември

Read more

Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Read more