Кристијано Роналдо

play_arrow

Касиљас до Роналдо: Само 750 голови? Можеш ти и подобро

Кристијано Роналдо со победата на Јувентус против Динамо Киев со 3:0 го постигна својот 750 гол во кариерата.
Read more
play_arrow

Роналдо ја прослави јубилејната 100. победа со репрезентацијата на Португалија

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо, синоќа ја забележа 100. победа со португалскиот национален тим. Португалија во пријателски натпревар ја совлада Андора со 7:0.
Read more
play_arrow

Роналдо во ПСЖ, Нејмар во Јувентус?

Јувентус очекува да се раздели со напаѓачот Кристијано Роналдо во летото 2021 година.
Read more

Леонардо: Роналдо во ПСЖ? Понекогаш се случуваат неверојатни работи

Спортскиот директор на парискиот гигант не ја исклучува можноста дека Кристијано Роналдо би можел да биде наредното големо име кое ќе ги засили „Светците“.
Read more

Роналдо конечно негативен на коронавирус

Кристијано Роналдо повторно се тестираше на коронавирус и овојпат е негативен.
Read more

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Предводникот на Челси јавно го обелодени својот избор помеѓу двата најдобри фудбалери на денешницата.
Read more

Кристијано Роналдо под истрага, му се заканува казна

Отворена е истрага против Кристијано Роналдо бидејќи ја напуштил самоизолацијата во која се наоѓаат играчите на Јувентус, за да присуствува на натпреварите за репрезентацијата на Португалија.
Read more

Роналдо позитивен на коронавирус

Напаѓачот на Јувентус и Португалија, Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус.
Read more
filter

Доминираат: Ова се најголемите инфлуенсери меѓу спортистите, дали ги следите?

Агенцијата за истражување Nilsen спроведе интересно истражување: споредувајќи ги податоците од социјалните мрежи, ја составија листата на топ 50 спортисти кои се најголеми инфлуенсери.
Read more

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Португалецот синоќа со два гола го спаси Јувентус од пораз кај Рома и ако не победија, вели дека со новиот тренер тимот е посреќен.
Read more
play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо постигна два гола во натпреварот од второто коло на италијанскиот шампионат против Рома (2:2). Благодарение на ова, тој постави нов рекорд.
Read more
play_arrow

Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Кристијано Роналдо постигна три гола на два натпревара за Јувентус под водство на Пирло.
Read more
реклама

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more