летни трансфери 2023

ПСЖ може да биде во голема неволја: Катарскиот шеик сам себе си продавал играчи?

Пари Сен-Жермен би можел да се најде во голем проблем доколку се докаже „измама“ околу трансферот на играчи за да се исполнат правилата на финансискиот фер-плеј.
Read more

Хван стана најскапото засилување во историјата на Црвена звезда

Фудбалскиот клуб Црвена звезда во последен момент го комплетираше ростерот за Лигата на шампионите. Тројца фудбалери ги засилија редовите на српскиот шампион. За нивните трансфери клубот потроши 9.300.000 евра.
Read more

Серхио Рамос по речиси две децении се врати во Севиља

Read more

Аријан Адеми се враќа во Динамо како засилување за Конференциската лига

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми до крајот на денот треба да се врати во загрепски Динамо.
Read more

Баерн доживеа фијаско во последните минути од преодниот рок

Вистински кошмар му се случи на Баерн во последните минути од преодниот рок. Баварците планираа три трансфери кои не успеаја да ги реализираат.
Read more

Благодарение на Премиер лигата и Саудиска Арабија: Соборен рекордот на трошење од 2019

Уште незавршен, летниот преоден рекорд 2023 постави рекорд за најмногу потрошени пари во историјата на фудбалот.
Read more

Ал Итихад не се откажува од Салах, сега на Ливерпул му понуди 150 милиони

Челниците на Ал Итихад се подготвени да му платат на Ливерпул 150 милиони евра за египетскиот репрезентативец Мохамед Салах, пренесува CBS Sport.
Read more

Фабрицио Романо потврди: Ромелу Лукаку оди кај Мурињо

Се чини дека е на повидок крај на сагата на Лукаку да најде нов клуб, бидејќи Фабрицио Романо го најави трансферот на белгискиот напаѓач.
Read more

Ал Итихад тргна по Салах, со 100 милиони евра го убедува Ливерпул

Саудискиот парајлија Ал Итихад се обидува со сите сили да го убеди Ливерпул да го продаде свбојот најдобар играч, па затоа сега понуди дури 100 милиони евра.
Read more

Пропадна трансферот на Серхио Рамос во Бешикташ

Серхио Рамос има уште седум-осум дена да најде нов клуб. Шпанецот е слободен играч откако му истече договорот со Пари Сен-Жермен.
Read more

Саудиско лудило: Го платија 30 милиони, по месец и пол го бркаат

Португалскиот фудбалер Жота доживеа голема непријатност во својот нов клуб Ал Итихад од Саудиска Арабија.
Read more

Павар го одбил Манчестер Јунајтед, сака во Интер

Според реномираниот La Gazzetta dello Sport, Бенжамен Павар ја одбил понудата на Манчестер Јунајтед да се пресели на Островот бидејќи сака да дојде во Интер.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more