Microsoft

play_arrow

Како можете да инсталирате Windows 11 без куп непотребни апликации?

Постарите корисници на Windows се сеќаваат на старите времиња кога Windows доаѓаше до корисничките компјутери „чист“, без куп непотребни апликации.
Read more

Microsoft се откажа од идејата за двоен екран, сега прави телефон на преклоп

Во потег кој несомнено ќе налути многумина, Microsoft одлучи да ги прифати екраните на преклоп и да се откаже од својата идеја.
Read more
filter

Соработка на Microsoft и Oreo: Специјално колаче отклучува скинови за три Xbox игрици

Microsoft и Oreo повторно се здружија за да создадат специјално дизајнирано колаче.
Read more

Microsoft по 27 години ја исклучува поддршката за Internet Explorer

Microsoft конечно ќе престане да го поддржува Internet Explorer на повеќе верзии на Windows, почнувајќи од 15 јуни.
Read more

Windows 11 ќе биде достапен од 5 октомври

По неколкумесечни шпекулации, конечно е познат официјалниот датум на пристигнување на новиот оперативен систем на Microsoft, Windows 11.
Read more

Како наскоро ќе дознаете дали ќе можете да инсталирате Windows 11?

Read more
play_arrow

Microsoft го менува Paint

Microsoft одлучи да направи промени во Paint и да го олесни користењето.
Read more
play_arrow

Како да го преземете Windows 11? Првата верзија е веќе достапна

Microsoft официјално го претстави Windows 11 на 24 јуни, давајќи му го на светот првиот поглед на новиот дизајн, карактеристики и подобрувања во перформансите што доаѓаат во оперативниот систем за 2021 година.
Read more

Чао Internet Explorer, нема да ни фалиш

Microsoft конечно соопшти кога ќе го пензионира Internet Explorer.
Read more

Microsoft сака да го купи Discord за 10 милијарди долари

Изгледа дека популарната комуникациска платформа, омилена меѓу гејмерите, го привлече вниманието на Microsoft, пишува Bloomberg.
Read more

Windows Hello го користат 84% од корисниците на Windows 10

Во последниве години, Microsoft е голем поборник за биометрика при регистрација на уреди, услуги и системи и се чини дека ваквиот став има смисла бидејќи можностите што ги нуди во овој поглед рапидно се шират во о
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more