Олександр Усик

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Тајсон Фјури го загуби мечот и титулата во тешка категорија на ВБЦ, но го теши сознанието дека го испратил во болница со тешка повреда новиот апсолутен шампион во тешка категорија.
Read more

Што да очекуваме од борбата Фјури - Усик во февруари?

Промоторот на украинскиот шампион Олександр Усик, Алекс Красјук, вели дека веќе договорил нов датум за борба со Тајсон Фјури, а датумот на натпреварот кој треба да се одигра некаде на крајот на февруари, ќе биде
Read more
play_arrow

Тешкашите Фјури и Усик договорија борба за обединување на титулите

Sky Sport објави дека двајцата боксерски тешкаши договориле борба за светската титула.
Read more

Усик: Фјури бега од мене, се плаши

Read more
play_arrow

Усик ги одбрани титулите, Џошуа му ги фрли појасите по поразот

Ентони Џошуа по втор пат беше поразен од Олександр Усик во борбата за шампион во тешка категорија.
Read more

Усик ја напушти Украина

Мечот меѓу светскиот шампион во тешка категорија, Украинецот Олександр Усик и Британецот Ентони Џошуа веројатно ќе се одржи кон крајот на јуни, а како место за одржување на борбата се разгледува Саудиска Арабија,
Read more

Браќата Кличко подготвуваат специјални пораки за најголемиот боксерски меч во 2022 година

Боксерските легенди Виталиј Кличко и Владимир Кличко изјавија дека сакаат Олександр Усик да сподели „специјални пораки“ за време на одбраната на титулата во тешка категорија, која ќе биде една од најинтересните б
Read more
play_arrow

Фјури: Ако Англија се вмеша во војната со Украина, прв ќе се пријавам во војска

Светскиот шампион во тешка категорија Тајсон Фјури вели дека прв ќе се пријави во војска и ќе оди во војна против Русија доколку Англија или САД се вмешаат во конфликтот во Украина, како одговор на одлуката на бр
Read more
play_arrow

Светскиот шампион во бокс се врати во Украина: Тука сум, не избегав

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија, Олександар Усик, се врати во Украина откако претходно беше на патување во Лондон, во моментите кога Русија ја нападна Украина.
Read more
play_arrow

Договорена спектакуларна борба за светска титула во тешка категорија

Еди Херн, промотор на Ентони Џошуа, изјави дека е закажан меч против Украинецот Олександр Усик во мај.
Read more
play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Олександр Усик го шокираше светот откако во Лондон го победи Ентони Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија.
Read more
play_arrow

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Во Лондон, синоќа се одржа боксерско шоу на стадионот на Тотенхем. Во главниот настан, досегашниот шампион ВБА, ВБО, ИБФ и ИБО верзиите во тешка категорија Британецот Ентони Џошуа боксуваше против Украинецот Олександр Усик.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more