Škoda

filter

Како ќе изгледа освежениот SUV Škoda Karoq?

Од чешката автомобилска компанија објавија два цртежа со кои го најавуваат претставувањето на редизајнираниот SUV модел Karoq.
Read more
filter

„Златен Волан“ за Porsche, Audi, Škoda и Cupra! Ова се најдобрите автомобили за 2021 година

Read more

Škoda се откажа од новиот Fabia караван?

И покрај тоа што извршниот директор на Škoda, Томас Шафер, минатиот декември официјално потврди дека се подготвува новата Fabia караван, чешкиот произведувач на автомобилни наводно се откажа од овој модел.
Read more
play_arrow
filter

Како изгледаше Trekka, легендарниот SUV на Škoda од 60-тите?

Можеби малкумина знаат, но Yeti не е првиот SUV во историјата на Škoda, бидејќи моделот Trekka постоеше во 1960-тите, меѓутоа се произведуваше во Нов Зеланд за домашниот пазар, а се извезуваше во Австралија и пошироко.
Read more
filter

Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Следната генерација на моделот Superb на Škoda ќе донесе големи промени, како на екстериерот, така и во внатрешноста, пишува Auto Express.
Read more

Како ќе изгледа новата Škoda Superb?

Škoda работи вредно на новата генерација на моделот Superb кој ќе биде наменет за европскиот пазар, а познатото руско списание Kolesa објави рендери кои откриваат како би можело да изгледа новиот автомобил.
Read more

Што ново подготвуваат од Škoda?

Read more
filter

Започна производството на новата Fabia

Škoda вложи 110 милиони евра во унапредување на погонот во кој се изработува Fabia од четвртата генерација.
Read more
filter

Ова е новата Škoda Enyaq Sportline iV 80x

Компанијата Škoda го претстави новиот Enyaq Sportline iV 80x, новата моќна верзија на својот потполно електричен SUV.
Read more

Како ќе изгледа новата Fabia караван?

Škoda минатата недела објави фотографии и технички детали за новата Fabia, а сега се појавија рендери кои го о
Read more
filter

Галерија на денот: Ова е новата Škoda Fabia

Škoda ја претстави четвртата генерација на популарната Fabia со почетна цена од 14 илјади евра.
Read more
filter

Како ќе изгледа новата Škoda Fabia?

Компанијата Škoda објави тизери за новата Fabia.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more